Home / Various / ترتیب تولد چه تاثیری بر شخصیت ما دارد

ترتیب تولد چه تاثیری بر شخصیت ما دارد

three kids

 

با سپاس فراوان از آقای صمد ذواشتیاق برای به اشتراک گذاشتن این متن با ما

ترتیب تولد چه تاثیری بر شخصیت ما دارد؟

*

ترتیب تولد چه تاثیری بر شخصیت ما دارد؟
تاثیر فرزند چندم خانواده بودن در شکل گیری شخصیت:

آيا فکر می کنيد اينکه فرزند چندم خانواده باشيد، می تواند بر شکل گيری شخصيت شما تاثير گذار باشد؟

– تک فرزندان

نقاط مثبت: اين افراد همان ها هستند که دنيا را متحول می کنند. افرادی تکليف-گرا، مرتب و منظم، با وجدان و وظيفه شناس، و بسيار قابل اطمينان می باشند. آنها عاشق واقعيت، افکار و انديشه ها، و جزئيات هستند. و از قبول مسئوليت های مختلف واهمه ای ندارند.

نقاط منفی: يکی از خصيصه های منفی اين افراد سرسختی و خشونت شديد آنهاست. کمی کينه ای و پرتوقع هستند و معمولاً از قبول اشتباهاتشان سر باز ميزنند. به هيچ وجه انتقادپذير نيستند. در برابر ديگران افرادی بسيار حساس و نفوذ پذيرند که احساساتشان خيلی زود جريحه دار می شود.

– فرزندان اول خانواده

نقاط مثبت: آنها ذاتاً فرمانده به دنيا آمده اند. احتمالاً رئيس جمهورها، فضانوردان و مديرعاملين همه فرزندان اول خانواده هستند. فکر می کنند که هميشه حق و اولويت در هر کاری با آنهاست. فرزندان اول به دو دسته تقسيم می شوند: پرورش دهندگان افراد مطيع يا متحول کنندگانی سلطه جو. هر دو يکسان هستند فقط از متدهای مختلفی استفاده می کنند. معمولاً فرزندان اول خانواده، افرادی ايرادگير، مشکل پسند، و دقيق هستند و عاشق توجه به جزئيات مسائلند. افرادی وقت شناس، منظم، و با کفايتند که دوست دارند همه چيز به بهترين نحو انجام شود. از مسائل غافلگير کننده نيز به هيچ وجه خوششان نمی آيد.

نقاط منفی: معمولاً اين افراد کمی بداخلاق، ترشرو بی احساس به نظر می آيند. گه گاه به خاطر زورگويی و فشاری که بر سايرين می آورند، تهديد کننده و رعب آور هستند. چون فکر می کنند که هميشه حق با آنهاست و فقط خودشان همه چيز را می دانند، به ديگران اطمينان کمی دارند. رياست مآب، ايرادگير و نسبت به اشتباهات حساس و نکته سنج هستند.

– فرزندان وسط خانواده

نقاط مثبت: فرزندان وسطی، افرادی خانواده دوست هستند که ديگران از بودن با آنها لذت می برند. مهمترين نياز آنها، آرام نگاه داشتن اقيانوس پرتلاطم زندگی است و شعار آنها “آرامش به هر قيمتی” است. اينها افرادی بسيار آرام و بی سر و صدا، شيرين و دوست داشتنی هستند و شنوندگان خوبی به شمار می روند. مهارت زيادی در حل مشکلات دارند چون هميشه هر دو جنبه ی يک مشکل را بررسی می کنند و دوست دارند همه را خوشحال کنند. همين مسئله باعث می شود که مشاوران و ميانجيگران خوبی باشند.

نقاط منفی: نسبت به فرزندان اول خانواده، احساس سلطه گری کمتری دارند، اما دوست دارند همه آنها را ستايش کرده و دوست بدارند—يا حداقل با آنها احساس شادی و خوشبختی کنند. از آنجا که سعی در راضی نگاه داشتن همه دارند، ممکن است به افرادی وابسته تبديل شوند. نمی توانند خوب تصميم بگيرند تا جايی که باعث رنجاندن ديگران می شود. همچنين برای شکست و اشتباهات ديگران، خود را سرزنش می کنند.

– فرزندان آخر خانواده

نقاط مثبت: افرادی شاد و سرزنده اند که اين شادی و سرخوشی را با خود همه جا می برند و ديگران را نيز از آن بهره مند می کنند. مهارت های مردمی آنها بسيار قوی است و عاشق اين هستند که ديگران را با حرف ها و کارهايشان سرگرم کنند. هيچ کس برای آنها غريبه نيست و به سرعت با همه صميمی می شوند. افرادی برونگرا هستند که از وجود ديگران انرژی می گيرند. از ريسک کردن واهمه ای ندارند.

نقاط منفی: خيلی زود خسته می شوند. از طرد شدن واهمه داشته و افق توجهاتشان کوتاه است. افرادی خود گرا هستند. معمولاً به خاطر توقعات غير واقعيشان از رابطه، که تصور می کنند در همه ی رابطه ها بايد هميشه خوشی و خنده برقرار باشد، رابطه های زيادی را به فنا می دهند. اما نمی دانند که عمر چنين رابطه هايی بسيار کوتاه است.

Telegram Channel

About Mohammad Daeizadeh

Avatar
  • تمامی فایل ها قبل از قرار گیری در سایت تست شده اند.لطفا در صورت بروز هرگونه مشکل از طریق نظرات مارا مطلع سازید.
  • پسورد تمامی فایل های موجود در سایت www.parsseh.com می باشد.(تمامی حروف را می بایست کوچک وارد کنید)
  • Password = www.parsseh.com
  • لطفا نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید در صورت تایپ بصورت فینگلیش نظر شما پاک خواهد شد

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.