Home / Various / دخمه صومعه سیسیل ایتالیابا 8 هزار مومیایی

دخمه صومعه سیسیل ایتالیابا 8 هزار مومیایی

Palermo Mummies-3 Palermo Mummies-5 Palermo Mummies-4 Palermo Mummies-1 Palermo Mummies-2

Click for a full size image

دخمه صومعه سیسیل ایتالیابا 8 هزار مومیایی

وقتی برای اولین بار وارد این مکان می شویم شاید همان احساسی بهمان دست دهد که زمان تماشای فیلم یک شب با مردگان زنده یا تریلر مایکل جکسون حس کردیم . هیچ فیلم ترسناک یا حتی خانه جن زده ای نمی تواند با چنین مکانی رقابت کند؛ در اینجا مرده ها با لباس های معمولی خود و با میخ طویله به دیوار آویزان شده اند . مرده ها که بدن هایشان در حال فساد و تباهی است از بالا شما را می نگرند، گویی که قصد ربودنتان را دارند و می خواهند که شما هم به آنها بپیوندید .
یك اتفاق بسیار ساده باعث شد تا چندی پیش بزرگترین مجموعه مومیایی هایی عصر جدید كشف شوند . این اتفاق در حالی افتاد كه دخمه صومعه سیسیل ایتالیا گشوده شد و بازدیدكنندگان از این دخمه، نزدیك به 8 هزار جسد مومیایی شده در حالی كه با میخ های درشت به دیوار آویخته شده بودند را كشف كردند .
باستان شناسان در بدو ورود با اتاقی روبه رو شدند كه پر بود از اسكلت های بی شمار انسان هایی كه كنار هم ایستاده بودند و نكته قابل توجه آن بود كه تمامی مومیایی ها بر اساس شغلی كه داشتند كنار هم قرار گرفته بودند . آنها در بدو ورود با اتاقی مربوط به دكترها، اتاقی مربوط به زنان، اتاقی مربوط به دخترهای ازدواج نكرده و البته اتاقی نیز مخصوص كودكان روبه رو شدند . باستان شناسان پی بردند این اجساد كه به طور طبیعی مومیایی شده اند مربوط به مراسمی مذهبی هستند كه در نوع خود بی نظیر است .
براساس اطلاعات به دست آمده، قدیمی ترین نعش موجود در این مقبره مربوط به راهبه سیلوسترو گابیو مربوط می شود كه سال 1599 مرده است . باستان شناسان او را سرسلسله جمع شدن این همه مومیایی كنار هم می دانند . او معتقد بود هوای خشك می تواند باعث ایجاد مومیایی طبیعی در انسان ها و البته زندگی دائمی آنها شود . به همین علت جنازه ها را از دیوار آویزان می كرد تا مایعات درون بدن آنها بتدریج خارج شود و سال ها بعد جنازه هایی كه مانند میوه های خشك شده تغییر حالت داده بودند را با سركه می شست و بعد از آن بود كه لباس های مردگان را برای ایستادن همیشگی شان در حالت مومیایی تنشان می كرد .

وقتی بر اولین پله این دخمه قدم می گذاریم به یاد این جمله از دانته بر روی کتیبه های دروازه های جهنم می افتیم : «هرکس وارد اینجا می شود باید رویاهایش را رها کند»
سرزمین مردگان در حالی در ایتالیا کشف شده است که معروفترین و عجیب ترین جسدی که در این صومعه قرار دارد، جسد دختر بچه ی 2 ساله ای به نام روزالیا لومباردو ملقب به زیبای خفته است که در سال 1920 به این صومعه تحویل داده شده است. جسد این دختر بچه در تابوتی قرار دارد که درب آن از شیشه است. چهره او بعد از گذشت سال ها همچنان طبیعی باقی مانده است.

 

Palermo - Rosalia Lombardo-2 Palermo - Rosalia Lombardo-3 Palermo - Rosalia Lombardo-1

Click for a full size image

روزالیا لومباردو ملقب به زیبای خفته
زیرزمین این صومعه به پنج راهرو تقسیم شده است : بخش مردان، بخش زنان، بخش کشیشان صومعه، بخش راهبان و بخشی برای افراد بلند مرتبه جامعه همچون ارتشدارن، دانشمندان و وکلا. در بخش زنان قسمتی را نیز به دختران باکره اختصاص داده اند، که در آن، چهار دختر باکره در کنار یک صلیب آویزان شده اند .

رزالیا لومباردو… زیباترین مومیایی جهان

رزالیا لومباردو در سال 1918 به دنیا آمده است و دو سال بعد به علت بیماری جان خود را از دست می دهد . مادر رزالیا که نمیخواسته بچه اش را از کنار خودش دور کند از دکتری بنام آلفردو سولافیا درخواست می کند که دخترش را مومیایی کند . برخی معتقدند که دکتر سولافیا برای مومیایی کردن این دختر بچه از شیوه اسرار آمیزی استفاده کرده… طوریکه بعد از گذشت 92 سال چهره رزالیا با موهای طلایی که روی پیشانی اش ریخته همچنان طبیعی به نظر می رسد .
این مومیایی در صومعه ای به نام کاپوچین در شهر پالرمو ایتالیا درون یک تابوت شیشه ای کشف شد .
پروفسور آلفردو سالافیا، متخصص علوم شیمی ، تاکسیدرمی و مومیایی ،اهل سیسیل ایتالیا بود که رزالیا لومباردو ی دو ساله را به درخواست پدرو مادرش مومیایی کرد. روش وی عوض کردن خون رزالیا با فرمالین ، الکل ،نمک روی و مواد شیمیایی دیگر و قرار دادن بدن کودک در محفظه ای با مایعات خاص بود که بعدها این مواد و دفترچه خاطراتش کشف شد .

Telegram Channel

About Vida Daeizadeh

Avatar
  • تمامی فایل ها قبل از قرار گیری در سایت تست شده اند.لطفا در صورت بروز هرگونه مشکل از طریق نظرات مارا مطلع سازید.
  • پسورد تمامی فایل های موجود در سایت www.parsseh.com می باشد.(تمامی حروف را می بایست کوچک وارد کنید)
  • Password = www.parsseh.com
  • لطفا نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید در صورت تایپ بصورت فینگلیش نظر شما پاک خواهد شد

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.