Home / Science / 10 خاصيت ليمو شيرين

10 خاصيت ليمو شيرين

Lemon

 

10 خاصيت ليمو شيرين!

ليمو شيرين از بروز بيماری قلبی عروقی پيشگيری کرده و همچنين بين آب و الکتروليت های بدن تعادل برقرار مینمايد.

مصرف ليمو شيرين در زمان سرماخوردگی و گلودرد بسيارمفيد است ومصرف آن درآنفولانزا وافرادی که دچار تب ناشی از بيماری شده اند توصيه می شود چرا که اين ميوه خاصيت سم زدايی داخل بدن را از خود نشان داده است.
ارزش غذایی ۱۰۰گرم لیموشیرین که معادل یک عدد لیمو شیرین بزرگ است حاوی ۲۹/۸کالری، ۰/۷۴گرم پروتئین ۱۰/۵گرم قند ۰/۱۴گرم چربی ۲/۸گرم فیبر ۱۰میکروگرم اسید فولیک ۱۵۰میلیگرم پتاسیم و ۵۳میلیگرم ویتامین Cاست.

10 خاصيت ليمو شيرين

1- پتاسيم به مقدار قابل توجهی در ليمو شيرين يافت می شود، اين عنصر از جمله ترکيباتی است که می تواند از بروز بيماری قلبی عروقی پيشگيری کند و همچنين بين آب و الکتروليت های بدن تعادل برقرار نمايد.

2-اسيد فوليک موجود در ليمو شيرين نسبت به ميوه های ديگر بيشتر است و نقش موثری در پيشگيری از کم خونی ايفا می کند. افرادی که مبتلا به کم خونی به خصوص کم خونی از نوع اسيد فوليک هستند بايد اين ميوه را مصرف کنند.

3-اين ميوه از ميوه های پر کلسيم محسوب می شود و در جلوگيری از پوکی استخوان به خصوص در زنان نقش موثری را ايفا مي کند.

4-از ديگر خواص ليمو شيرين اثر مفيد روی معده، هضم دستگاه گوارش، خنثی شدن مقداری از اسيد معده، جلوگيری از تخمير غذا در معده و پيشگيری از نفخ معده است به همين دليل پزشکان مصرف روزانه يک ليمو شيرين را به تمامی مبتلايان به ناراحتی معده توصيه می کنند.

5-حجم زيادی از ليمو شيرين را آب تشکيل می دهد و به همين دليل اين ميوه خاصيت ادرار آور و همين طور ملين دارد. ضمناً آب فراوان موجود در اين ميوه باعث کاهش تب و دمای بدن به خصوص هنگام سرماخوردگی و آنفلوآنزا می شود.

6-ليمو شيرين به علت داشتن مواد آنتی اکسيدان فراوان سبب رفع تصلب شرائين و بيماری های قلبی عروقی می شود.

7-لیمو شیرین حاوی اسید سیتریک و ویتامین ث زیادی است. چنانچه فردی دو عدد لیمو شیرین متوسط در طول روز بخورد عملاً ویتامین ث مورد نیاز روزانه بدنش تامین شده است. نکته جالب این که در صورت مصرف میوه لیمو شیرین با پوست داخلی مقدار ۷۷ میلی گرم ویتامین ث به بدن می رسد. در حالی که مصرف آن بدون پوست داخلی، فقط دارای ۵۳ میلی گرم ویتامین ث است.

8-ويتامين ب و انواع ريزمغذی های مفيد مانند عنصر سلنيوم در ليمو شيرين موجب به حداقل رسيدن جمعيت راديکال آزاد موجود در ناحيه آسيب ديده معده می شود.

9-ويتامين ث موجود در ليمو شيرين باعث بهبود جذب آهن در بدن می شود و به همين علت می تواند از بروز کمبود آهن در بدن جلوگيری کند.

10- مصرف ليمو شيرين تازه که حاوی ويتامين ث فراوان است در کاهش بروز حساسيت موثر هست .

Daryush Azizi

Telegram Channel

About Mohammad Daeizadeh

Avatar
  • تمامی فایل ها قبل از قرار گیری در سایت تست شده اند.لطفا در صورت بروز هرگونه مشکل از طریق نظرات مارا مطلع سازید.
  • پسورد تمامی فایل های موجود در سایت www.parsseh.com می باشد.(تمامی حروف را می بایست کوچک وارد کنید)
  • Password = www.parsseh.com
  • لطفا نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید در صورت تایپ بصورت فینگلیش نظر شما پاک خواهد شد

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.