خانه / Short Stories / داستان کوتاه : نیمرو صبحانه ی کامل اثر سکینه محمدی

داستان کوتاه : نیمرو صبحانه ی کامل اثر سکینه محمدی

fried egg

 

نیمرو صبحانه ی کامل

زن طبق معمول هر صبح کتری را زیر شیر آب گرفت و آن را تا نیمه پر از آب کرد . کتری را روی اجاق گاز گذاشت و زیر آن را روشن کرد .

زن روی صندلی پشت میز نشست‌ . پاکت سیگار را از روی میز برداشت‌، سیگاری آتش زد . به آتش سیگار خیره شد و یادش آمد که گرسنه است و نباید سیگار بکشد .

زن با تمام وجود دود سیگار را درون ریه‌هایش کشید و به آتش سرخ سیگار خیره شد که توتونها را می سوزاند و به پیش می رفت‌ .

صدایی در گوشش پیچید : بوی سیگار را خیلی دوست داری ؟

زن جا خورد . سیگار از دستش روی میز افتاد و رومیزی آبی رنگی را که تازه خریده بود، سوزاند . نگاهی به اطرافش انداخت‌ . دیوارهای سبز آشپزخانه به او زل زده بودند و کابینتهای سفید .

زن سیگار را از روی میز برداشت و جای سوختگی را با دست مالید و سیگار را در جا سیگاری خاموش کرد .

زن ضبط را از توی هال به آشپزخانه آورد و روی میز گذاشت‌ . ضبط را روشن کرد و به طرف یخچال رفت‌ . در یخچال را که باز کرد، بوی ماندگی غذا دماغش را پر کرد . زن به پوسته سخت

تخم مرغ دست کشید و تصمیم گرفت که آن روز صبحانه نیمرو بخورد .

ماهیتابه را از داخل کابینت برداشت‌ . روغن را توی ماهیتابه ریخت و به صدای قل قل کتری گوش داد که با هر قل سر کتری بالا می رفت و پایین می آمد .

زن تخم مرغ را شکست و فکر کرد که اگر جوجه‌ای از داخل آن می پرید چه می کرد؟ هیچ فکری به ذهنش نرسید . به زرده و سفیده تخم مرغ نگاه کرد و آن را به هم زد .

زیر کتری را خاموش کرد و یک قاشق قهوه توی فنجان ریخت با چند قاشق شکر و فنجان را پر از آب جوش کرد . محلول قهوه‌ای رنگ را با قاشق هم زد و سیگاری از پاکت درآورد .

زن قهوه‌اش را که تمام کرد صدای زنگ تلفن بلند شد . نعلبکی را روی فنجان گذاشت و آن را وارونه کرد . گوشی تلفن را برداشت و این بار صدای ضبط را کم نکرد .

الو

سلام‌ . چه طوری ؟

دوستش بود . فکر کرد که الان‌، اصلا حوصله او را ندارد .

خوبم‌، تو چطوری ؟

اِی… راستی بعد از ظهر یک پارتی کوچکی داریم با بچه‌ها، می آیی که‌ ؟

زن آن روز اصلا حوصله انجام هیچ کاری را نداشت‌، حتی حوصله رفتن به مهمانی و دیدن دوستانش را . وراجیهای آنها در گوشش پیچید و ذهنش را آشفته کرد .

می آیی که‌ ؟

زن من من کرد .

پس منتظرتم‌ .

زن گوشی را به دست دیگرش داد و در حالی که آب دهانش را قورت می داد گفت‌ : نه‌ ! نمی آیم‌ .

چرا ؟

زن فکر کرد که سردردش را بهانه بیاورد .

چرا نمی آیی ؟

زن ناخودآگاه گوشی را گذاشت و برخلاف عادت همیشگی عذاب وجدان نگرفت‌ . بدون اینکه فالش را ببیند فنجان را گذاشت توی ظرف شویی .

زن به میز صبحانه نگاه کرد و به نیمرویی که نخورده بود و به مگسی که روی نان نشسته بود، پاکت سیگارش را برداشت و بدون اینکه میز صبحانه را جمع کند از آشپزخانه بیرون رفت‌ .

زن مثل هر روز صبح راس ساعت شش و نیم لباس نپوشید تا به سر کارش برود . زن آن روز احساس عجیبی داشت‌ . احساس می کرد که زندگی اش یکنواخت شده و او از این زندگی یکنواخت

خسته شده بود .

زن در کیفش را باز کرد و رژ قهوه‌ای اش را از داخل آن بیرون آورد و به لبهایش مالید، روسری سفیدش را که مخصوص مهمانیها بود، پوشید و تصمیم گرفت که آن روز به جای رفتن به سر کار،

به پارک برود، قدم بزند و به خودش فکر کند .

 

 

Down

درباره محمد دایی زاده

  • تمامی فایل ها قبل از قرار گیری در سایت تست شده اند.لطفا در صورت بروز هرگونه مشکل از طریق نظرات مارا مطلع سازید.
  • پسورد تمامی فایل های موجود در سایت www.parsseh.com می باشد.(تمامی حروف را می بایست کوچک وارد کنید)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*